Blog

Kemer ve çevresi sadece tatil merkezi olarak ünlü değildir; Bölge hala portakal ve nar bahçeleri ile de tanınır. Özellikle Nisan ayında, havadaki portakal çiçeği kokusu eşsizdir.
 
Toros Dağları yamaçları ve Akdeniz’in çevrelediği ilçe, 52 km’lik kıyı şeridi ile Türkiye’nin en önemli turistik bölgelerinden birisidir. Bugünün şehir merkezi eski zamanlarda “Eski Köy” diye adlandırılır. ‘’
Kemer, adını 1916-1917 yıllarında Kemer’i dağlardan gelen sel sularından korumak için inşa ettirilen 23 Km uzunluğundaki, Kemer şeklindeki uzun duvardan alır.
1960‘lara kadar Kemer’e ulaşım deniz kıyısından teknelerle yapılmaktaydı.. Dağlar boyunca uzanan yol daha sonra inşa edilmiştir. 1980‘lerde turizmin geliştiği yıllar boyunca, Bölge dünya Bankası tarafından finans edilen, Batı Antalya Turizm projesi ile Türkiye’deki ilk planlanan ve alt yapısı tamamlanan turizm merkezi olmuştur. Gelişmekte olan turizme rağmen, Bölge hala Akdeniz’in Mavisi ve Çam ağaçlarının yeşili ile karışmış Maviyi ve Yeşili bir araya getiren doğasını korumaktadır. Sadece Antalya’nın bu bölgesi birçok küçük kıyı ve doğal limanlara sahip olup denizi berrak mavi ve temizdir. Bölge plajları denetimli Mavi Bayrak zenginidir.
 
Marina/Yat Limanı
Kemer’de, yat turizmi için de ünlüdür. Mavi Yolculuk duraklarındandır. Yat Limanı’nda bir çok yabancı ve yerli tekneyi, hem yaz hem kış görebilirsiniz. Günlük Yat kiralama ve gezi turları vardır. Kemer Limanındaki kafe ve restoranlarda otururken demirlemiş yatların oluşturduğu güzel görüntüyü izleyebilirsiniz.Yaz aylarında Antalya Kemer arasında Antalya Belediyesinin çalıştırdığı hızlı motorlar ile denizden de keyifli ulaşım sağlanmaktadır
http://www.kemerturkizmarina.com/
 

Moonlight Beach – Ayışığı Park
Yat limanın hemen sağ tarafında bulunan çeşitli restoran, kafelerin ve barların bulunduğu kumlu sahili ile yer, yer ücretsiz şezlongların yer aldığı Ayışığı Parkında, eğlenceli vakit geçirillir.
oluşturduğu güzel görüntüye izleyebilirsiniz.
http://www.kemerturkizmarina.com/
 
 
Yörük Parkı
 Yörük parkı Yat Limanı ve Ayışığı Parkı arasında yer almaktadır. Koy boyunca yaşlı çam ağaçlarının altında gizlenmiş, sevimli hoş bir mekândır. Dinlenebileceğiniz ve Yörük ayranı içebileceğiniz otantik bir yerdir. Yörük, yürümek fiilinden türemiştir.
http://www.yorukparki.com.tr/eng/index.html
 
Dalış
Kemer dalış sevenler içinde popülerdir. Suyun berrak olması ile 25 metre görüş mesafesi sunar ve bölgede çeşitli resifler bulunmaktadır. Gelidonya açıklarının girişinde 3500 yıllık batık antik kalıntılar vardır Buradan elde edilen antik Amfora Bodrum Sualtı Müzesinde sergilenmektedir. Batık hala oradadır. Antik kalıntıları korumak için oksijen tüpleri ile dalışa izin verilmemektedir. Dünya dalış sitelerinde listelenen, 100 önemli dalış yerlerinden biridir. Birinci dünya savaşında ‘’ Paris 2 ‘’ adlı savaş gemisinin batığı da bulunmaktadır. 1917 de bir topçu bataryası ile batırılmıştır. Batık 1995 yılında keşfedildiğinden beri, dalgıçlar için cazibe merkezi haline gelmiştir

Alışveriş
Kemerin en gözde alış veriş merkezi, direk gidildiğinde yat limanına ve ayışığı parka ulaşılan liman caddesidir. Dükkânların çoğunda fiyatlar sabit değildir. En iyi alışveriş pazarlık ile yapılan alışveriştir. Antalya’da da bir kaç büyük alışveriş merkezlerinden alışverişinizi yapabilirsiniz.

Kemer Gece Hayatı
Kemerde güney kıyılarının en muhteşem Gece kulüpleri bulunmaktadır. Inferno, Aura ve Kristal Kemer gece hayatının en popüler gece kulüpleri arasındadır. Söz konusu olan bütün kulüpler otele yürüme mesafesindedir.
 
http://www.auraclub.com/
http://infernoclub.net/
http://www.klubkristall.com/en
 
Etkinlikler
Yılın çeşitli dönemlerinde Kemer'de düzenlenen bazı önemli etkinlikler vardır. Biz burada ve Facebook’ta güncel bilgileri vermeye çalışacağız.
Çok ünlü bir ana Sponsor tarafından ‘’ Sea to Sky ‘’  adıyla düzenlenen Enduro yarışı vardır. Daha fazla bilgi için Lütfen bize ulaşınız.
 
Mayıs : ‘’ Uluslar Arası Sualtı Günleri ‘’

Selçuklu Av köşkü
 Antalya istikametinden şehre giriş yeri orman alanının sağ tarafında 700 yıllık Selçuklu  Av Köşkü vardır. Av köşkü bölgedeki gizli Selçuklu mimarisinin tek örneğidir.

Garden Resort Bergamot Hotel

Atatürk Bulv. Yenimahalle Sok. 513 No: 3 TR-07980 KEMER- Antalya

T +90 (0)242 814 73 53 F +90 (0)242 814 73 50

Hotel Info 2021