BAHÇELERİMİZ

Antalya’nın bu bölgesi  portakal bahçeleri ile ünlüdür. 1980’ e kadar Dünya Bankası  Turizmin gelişmesi için Turizm projelerini  desteklemeye başlamıştır. Kemer, Toros dağlarının eteğinde  muhteşem bir şekilde denizin ve yeşilin buluştuğu  güzel Narenciye bahçeleri ile çevrili küçük bir köydü.
 
Ana Bahçe, Otelin inşa edildiği alan bu portakal bahçelerinden birisiydi. İnşaat sırasında mümkün olduğunca yaşlı ağaçların bir çoğunu tutmaya çalıştık, bu yüzden balkonlardan yada pencerelerden baktığınızda Ana Bahçe görebileceğiniz bir çok ağaca sahiptir.Belki ağaçlar yaşlı, ama bize hala çok meyve verebilmektedirler. İlkbaharın gelmesiyle çiçek açan ağaçlardan etrafa yayılan büyülü narenciye çiçeği kokusu bizlere inanılmaz huzur yaşatmaktadır.
 
Giriş kapısından Relax Garden’nın  yüzme havuzuna doğru yürürken, hala gerçek bir narenciye bahçesinin ortasında olmanın güzel hissini alabilirsiniz. Her iki taraftaki ağaçlar çoğunlukla portakal ağaçlarıdır, Bahçede turunç, mandalina,  limon ağaçları da bulunmaktadır. Bahçemizin belli yerlerindeki Nar ağacları güzel çiçekleri ve harika meyveleri başka güzelliktedir. Sonradan diktiğimiz yaşlı zeytin ağaçlarımız, bereketli ürünlerine devam ediyorlar. 16 yaşında altı misafirlerimize girmeye yasaktır. 15 Mayıs 15 Ekim arasında açıktır. 
 


Beach Garden, yaklaşık otelden 1.1 km mesafededir bir kaç farklı ağaç bulunmaktadır bazıları dut ağacıdır. Özel plajımızın arkasında bulunan bu bahçede çocuklar için oyun parkı, bahçe satrancı ve masa tenisi de bulunmaktadır. Normalde Kemer’in plajları küçük çakıllardan oluşmaktadır, ama bu alanın farkı doğal küçük kum tepeciklerinden oluşmasıdır.Sahilimizde Beach Bar da bulunmaktadır. Oradan Antalya Körfezini ve Kemeri içine alan harika bir manzarayı izleme şansına sahip olacaksınız. Sahilimizin Bar ve Bahçe ile kapladığı alan  4000 metrekaredir. Sahilimizde Duş, Tuvalet ,Soyunma Kabini, Şemsiye, Şezlong ve Minder olanaklarıda mevcuttur.
 


Narenciye Ağaçları Hakkında
 
Narenciye ağaçları; greyfurt, limon, portakal, mandalina, turunç, kamkat, bergamot ve çeşitli türleri oluşturur.Narinciye ağacılarının  meyveleri ve yaprakları benzer gibi görülse de farklıdır. Yaprak dökmeyen ağaçların meyvelerinin her biri insan sağlığı için ilaç niteliği taşır. Narinciye çeşitlerinden olan Turunçdan yapılan reçel Antalya ile özdeşleşmiştir.Antalya’nın logosu da portakaldır. Otelimizin ismi olan bergamot, yenmeyen ama gıda, ilaç ve parfüm sanayinde kıllanılır. Bergamot kabuklarının çaya rendelenmesi ile dünyaca ünlü İngiliz cayı “early gray” çayı elde edilir. Bergamotun oldukça tartışmalı bir tarihi vardır. Bazılarının söylediğine göre kökeni İtalya’nın kuzeyindeki keşf edilen küçük Bergamo şehrinden aldığı , bazılarına göre kökeni Hindistandaki bir eyaletten geldiği söylenmektedir. Tarihçesi, ne olursa olsun Bergamot, tatlılığı ve baharatlı narenciye kokusu ile yılardır kullanılmaktadır. Parfümcüler için de yüzyılardır popülerdir. Bergamot, canlandırıcı enerji verici kokusuyla mükemmel aromatherapy yapar. Bergamot, çay sevenleri için çayı benzersiz kılan kokusu ve tadı ile vazgeçilemez tad verir. En iyi marmelat turunçtan yapılır. Türkiye'de lezzetli marmelat Bergamottan yapılır.
 

Garden Resort Bergamot Hotel

Atatürk Bulv. Yenimahalle Sok. 513 No: 3 TR-07980 KEMER- Antalya

T +90 (0)242 814 73 53 F +90 (0)242 814 73 50

Hotel Info 2021